Przejdź do treści
 

Zalew Kamieński

Doskonałe miejsce letnich wycieczek. Spróbuj wędkowania, popłyń statkiem wycieczkowym lub jachtem w rejs po urokliwym Zalewie Kamieńskim. 

Międzywodzie dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu, oferuje oprócz pięknych nadbałtyckich plaż również aktywny wypoczynek nad Zalewem Kamieńskim.

Zalew, poprzez rzekę Dziwnę, łączy się z Zalewem Szczecińskim i Morzem Bałtyckim. Ten ciekawy i cenny przyrodniczo akwen wodny, wchodzi w skład obszaru ochronnego Natura 2000.

Przy ujściu rzeki Dziwna zobaczyć możemy głaz narzutowy zwany „królewskim”.  Głaz w obwodzie ma 20 m i wznosi się ponad lustro wody na wysokość ok. 3 m. Przetransportowany został z terenów Skandynawii przed około dziesięcioma tysiącami lat przez lodowiec. Nazwa „królewski” nawiązuje do legendarnego wydarzenia z 1121 roku, kiedy to, być może właśnie z tego miejsca, władca Polski – Bolesław Krzywousty, dokonał przeglądu floty pomorskiej.

Kolejnymi atrakcjami turystycznymi, z których możemy skorzystać podczas naszego pobytu w Międzywodziu, są rejsy statkami spacerowymi. Odbywają się one z przystani pasażerskiej w pobliskim Dziwnowie. W sezonie letnim wypłynąć możemy statkiem wycieczkowym do Kamienia Pomorskiego oraz w rejsy wycieczkowe po Morzu Bałtyckim.

Na całym obszarze wybrzeża istnieją również idealne warunki do uprawiania żeglarstwa. W Międzywodziu gruntownie wyremontowano pirs na Zalewie Kamieńskim. W dziwnowskim porcie oraz licznych marinach mogą cumować duże jednostki.

Amatorzy windsurfingu, kajakarstwa oraz innych sportów wodnych, także znajdą coś dla siebie. W Dziwnówku nad zalewem prężnie działa szkółka windsurfingowa i wypożyczalnia sprzętu.

Zalew Kamieński to raj dla pasjonatów wędkarstwa. Jego wody zamieszkuje wiele gatunków ryb m. in  okonie, leszcze, liny, szczupaki, łososie, a nawet węgorze.

Copyright INCO | Polityka cookies

Realizacja: NGwebs