Przejdź do treści
 

Wycieczka do Międzyzdrojów

21 km od Międzywodzia w kierunku zachodnim znajduje się letnia stolica Pomorza Zachodniego – Międzyzdroje.

Międzyzdroje to malowniczy i bardzo popularny kurort nadbałtycki ze 150-letnią tradycją położony na wyspie Wolin w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. W sam raz na jednodniową wycieczkę z Międzywodzia.

Każdego roku przybywa tu kilkaset tysięcy turystów spragnionych słońca, morskiego klimatu i najwyższej jakości usług turystycznych. W okresie lata Międzyzdroje tętnią życiem przez całą dobę. Nadmorska promenada ciągnie się w nieskończoność, a przy niej znajduje się wiele kawiarni, pubów i miejsc rozrywki. Wszystko w otoczeniu zadbanej zieleni i kwiatów tworzy niezapomniany, wyjątkowy klimat.

Molo w Międzyzdrojach

Będąc w Międzyzdrojach koniecznie odwiedzić trzeba wychodzące w głąb morza na 395 m molo, które u wejścia posiada charakterystyczne dwie białe wieżyczki tworzące bramę. Z mola zobaczyć można piękne, najwyższe w Polsce wybrzeże klifowe.

Festiwal filmowy

Od 1996 roku co roku w Międzyzdrojach odbywa się festiwal filmowy, w trakcie którego można spotkać czołowe osobistości polskiej sceny filmowej. Podczas festiwalu aktorzy i twórcy filmowi zostawiają na chodniku przy Promenadzie w pamiątkowych płytach odciski swoich dłoni tworząc w ten sposób Aleję Gwiazd. Przechadzając się po niej można porównać swoje dłonie z odciskami Krystyny Jandy, Adama Ferency, Beaty Tyszkiewicz, Marka Kondrata, Jana Gajosa czy wielu innych.

Gabinet figur woskowych

W centrum Międzyzdrojów znajduje się jeden z największych w Polsce gabinetów figur woskowych. Zawiera on prawie sto figur przedstawiających naturalnej wielkości osoby znane z życia publicznego, kina, muzyki, sportu a nawet i bajek. Warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie zarówno z Barackiem Obamą, Charlie Chaplinem, Kleopatrą, Bruce Willisem ale również i Shrekiem.

Bałtycki Park Miniatur

W 2015 roku w Międzyzdrojach otwarto Bałtycki Park Miniatur, w którym można podziwiać zabytki dziewięciu państw nadbałtyckich, m.in. Polski, Rosji, Litwy, Łotwy, Szwecji i Niemiec. Wykonane w skali 1:25 miniatury budowli latarni, zamków i kościołów rozmieszczone są na brzegach miniaturowego Bałtyku zgodnie z ich rzeczywistym rozmieszczeniem. Dodatkowo można przejść się po miniaturze najdłuższego mostu łączącego Danię i Szwecję.

Kawcza Góra

Odbywając wycieczkę po Międzyzdrojach, warto odwiedzić również Kawczą Górę - malownicze wzniesienie stanowiące romantyczną trasę spacerową z możliwością zejścia wysokimi schodami na piękną plażę. Na szczycie znajdują się dwa głazy będące pamiątką zjazdów leśników, a z góry roztacza się wspaniały widok na całą nadmorską część miasta i molo.

Inne atrakcje w okolicy Międzywodzia

W okolicy Ośrodka Wypoczynkowego INCO Międzywodzie warto odwiedzić również wiele innych atrakcji: Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie, Woliński Park Narodowy, latarnię morską w Świnoujściu, Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, Szlak Nadmorski, ruiny kościoła w Trzęsaczu oraz wiele, wiele innych.

Copyright INCO | Polityka cookies

Realizacja: NGwebs